Sunday, July 29, 2012

Olympic Games Day 3 Order of Play | Monday, July 30, 2012


Olympic Games Day 3 Order of Play | Monday, July 30, 2012

OLYMPIC TENNIS EVENT
London, England
July 28-August 5, 2012
Grass/Outdoors

Monday, July 30, 2012

Centre Court (from 12.00hrs)
1. Victoria Azarenka vs. Irina-Camelia Begu
2. Federer vs. Benneteau
3. Seppi vs. del Potro
4. Yanina Wickmayer vs. Caroline Wozniacki

Court 1 (from 12.00hrs)
1. Goffin vs. Mónaco
2. Serena Williams vs. Urszula Radwanska
3. Isner vs. Jaziri
4. Carla Suárez Navarro vs. Kim Clijsters

Court 2 (from 11.30hrs)
1. Roddick vs. Klizan
2. Sara Errani vs. Venus Williams
3. Petzschner vs. Tipsarevic
4. Cirstea/Halep vs. Williams/Williams
5. Nishikori/Soeda vs. Federer/Wawrinka

Court 7 (from 11.30hrs)
1. María José Martínez Sánchez vs. Polona Hercog
2. Stepanek vs. Davydenko
3. Francesca Schiavone vs. Vera Zvonareva
4. Hlavackova/Hradecka vs. Babos/Szavay
5. Medina Garrigues/Parra Santonja vs. Pennetta/Schiavone

Court 11 (from 11.30hrs)
1. Tursonov vs. López
2. Darcis vs. Giraldo
3. Flavia Pennetta vs. Tsvetana Pironkova
4. Cilic/Dodig vs. Cabal/Giraldo
5. Kas/Petzschner vs. Davydenko/Youzhny

Court 12 (from 11.30hrs)
1. Petra Cetkovska vs. Angelique Kerber
2. Sabine Lisicki vs. Ons Jabeur (tbc)
3. Bogomolov Jr. vs. Almagro
4. Djokovic/Troicki vs. Brunstrom/Lindstedt
5. Tipsarevic/Zimonjic vs. Klizan/Lacko

Court 14 (from 11.30hrs)
1. Cilic vs. Melzer
2. Soeda vs. Baghdatis
3. Petra Kvitova vs. Peng Shuai
4. Nestor/Pospisil vs. Tecau/Ungur
5. Llagosterva Vives/Martínez Sánchez vs. Peng/Zheng

Court 15 (from 11.30hrs)
1. Gasquet vs. Haase
2. Maria Kirilenko vs. Mariana Duque-Mariño
3. Müller vs. Istomin
4. Shvedova/Voskoboeva vs. Kirilenko/Petrova
5. Berdych/Stepanek vs. Bracciali/Seppi

Court 16 (from 11.30hrs)
1. Ito vs. Raonic
2. Varvara Lepchenko vs. Veronica Cepede Royg
3. Daniela Hantuchova vs. Alizé Cornet
4. Melzer/Peya vs. Ferrer/López
5. Radwanska/Radwanska vs. Cibulkova/Hantuchova

Court 17 (from 11.30hrs)
1. Zheng Jie vs. Nadia Petrova
2. Sílvia Soler-Espinosa vs. Heather Watson
3. Chakhnashvili/Tatishvili vs. Klepac/Srebotnik

Court 18 (from 11.30hrs)
1. Hewitt vs. Stakhovsky
2. Laura Robson vs. Lucie Safarova
3. Elena Baltacha vs. Ana Ivanovic
4. Simon vs. Dimitrov
5. Goerges/Groenefeld vs. Baltacha/Keothavong

Court 19 (from 11.30hrs)
1. Marina Erakovic vs. Aleksandra Wozniak
2. Vardhan vs. Kavcic
3. Bury/Mirnyi vs. Bhupathi/Bopanna
4. Haase/Roger vs. Paes/Vardhan