Monday, October 15, 2012

Moscow, Stockholm, and Vienna Monday Order of Play | October 15, 2012

Moscow, Stockholm, and Vienna Monday Order of Play | October 15, 2012

KREMLIN CUP
ATP World Tour 250
Moscow, Russia
15-21 October 2012

Centre Court (from 11.00hrs)
1. ATP: Korolev vs. Muzaev
2. Bojana Jovanovski vs. Sofia Arvidsson (NB 13.00hrs)
3. Margarita Gasparyan vs. Lucie Safarova
4. ATP: Istomin vs. Phau
5. Francesca Schiavone vs. Urszula Radwanska (NB 18.30hrs)
6. ATP: Ram vs. Jaziri

Court 1 (from 11.00hrs)
1. Valeria Solovieva vs. Kristyna Pliskova (Singles Q Final)
2. ATP: Sela vs. Kravchuk
3. Olga Puchkova vs. Anastasia Rodionova (Singles Q Final)
4. Pliskova/Pliskova vs. Kirilenko/Petrova
5. ATP: Dlouhy/Dolgopolov vs. Berlocq/Bogomolov Jr. (NB 17.00hrs)

Court 2 (from 11.00hrs)
1. ATP: Berrer vs. Golubev
2. Elina Svitolina vs. Maria Elena Camerin (Singles Q Final)
3. ATP: Gimeno-Traver vs. Rosol
4. Klara Zakopalova vs. Alexandra Cadantu
5. ATP: Ito vs. Bautista-Agut

Court 3 (from 12.00hrs)
1. ATP: Roger-Vasselin vs. Przysiezny
2. Vesna Dolonc vs. María-Teresa Torró-Flor (Singles Q Final)
3. Lee-Waters/Moulton-Levy vs. Cornet/Rosolskaer

If Stockholm Open
ATP World Tour 250
Stockholm, Sweden
15-21 October 2012

CENTRE COURT start 12:00 noon
F Delbonis (ARG) vs P Torebko (GER)
M Copil (ROU) vs E Chvojka (CAN)

Not Before 4:00 PM
[6] M Youzhny (RUS) vs B Baker (USA)

Not Before 6:30 PM
[8] J Nieminen (FIN) vs T Kamke (GER)

COURT 1 start 12:00 noon
J Dasnieres de Veigy (FRA) vs M Teixeira (FRA)
Y Mertens (BEL) vs T Fabbiano (ITA)

Not Before 4:00 PM
[4] S Gonzalez (MEX) / S Lipsky (USA) vs K Anderson (RSA) / J Erlich (ISR)

Erste Bank Open
ATP World Tour 250
Vienna, Austria
15-21 October 201

CENTRE COURT start 1:00 pm
Qualifying – R Bemelmans (BEL) vs P Gojowczyk (GER)
Not Before 3:00 PM
V Pospisil (CAN) vs D Brown (GER)
S Darcis (BEL) vs G Muller (LUX)
Not Before 6:30 PM
M Matosevic (AUS) vs [6] R Haase (NED)
[WC] M Fischer (AUT) / P Oswald (AUT) vs [3] T Huey (PHI) / D Inglot (GBR)

COURT B start 1:00 pm
G Zemlja (SLO) vs J Minar (CZE)
D Brands (GER) vs M Bachinger (GER)