Sunday, May 27, 2018

Roland Garros Day 2 Order of Play Monday May 28th 2018 | French Open

Roland Garros Day 2 Order of Play Monday May 28th 2018 | French Open

Court Philippe-Chatrier Play starts at 11am
Petra KVITOVA (CZE) [8] v Veronica CEPEDE ROYG (PAR)
Rogerio DUTRA SILVA (BRA) v Novak DJOKOVIC (SRB) [20]
Danielle COLLINS (USA) v Caroline WOZNIACKI (DEN) [2]
Rafael NADAL (ESP) [1] v Simone BOLELLI (ITA)

Court Suzanne-Lenglen Play starts at 11am
Guillermo GARCIA-LOPEZ (ESP) v Stan WAWRINKA (SUI) [23]
Andrea PETKOVIC (GER) v Kristina MLADENOVIC (FRA)[29]
Andreas SEPPI (ITA) v Richard GASQUET (FRA)[27]
Maria SHARAPOVA (RUS) [28] v Richel HOGENKAMP (NED)

Court 1 Play starts at 11am
Benoit PAIRE (FRA) v Roberto CARBALLES BAENA (ESP)
Dominic THIEM (AUT)[7] v Ilya IVASHKA (BLR)
Laura SIEGEMUND (GER) v Coco VANDEWEGHE (USA)[15]
Barbora KREJCIKOVA (CZE) v Karolina PLISKOVA (CZE) [6]

Court 3 Play starts at 11am
Sofia KENIN (USA) v Naomi OSAKA (JPN) [21]
Roberto BAUTISTA AGUT (ESP) [13] v Denis ISTOMIN (UZB)
Diego SCHWARTZMAN (ARG) [11] v Calvin HEMERY (FRA)
Heather WATSON (GBR) v Oceane DODIN (FRA)

Court 4 Play starts at 11am
Caroline DOLEHIDE (USA) v Viktorija GOLUBIC (SUI)
Rebecca PETERSON (SWE) v Su-Wei HSIEH (TPE)
Mirza BASIC (BIH) v Adam PAVLASEK (CZE)

Court 5 Play starts at 11am
Camila GIORGI (ITA) v Grace MIN (USA)
Jiri VESELY (CZE) v Dusan LAJOVIC (SRB)
Jordan THOMPSON (AUS) v Casper RUUD (NOR)

Court 6 Play starts at 11am
Ana KONJUH (CRO) v Carla SUAREZ NAVARRO (ESP) [23]
Peter GOJOWCZYK (GER) v Cameron NORRIE (GBR)
Borna CORIC (CRO) v Philipp KOHLSCHREIBER (GER) [22]
Varvara LEPCHENKO (USA) v Elise MERTENS (BEL)[16]

Court 7 Play starts at 11am
Stefanos TSITSIPAS (GRE) v Carlos TABERNER (ESP)
Frances TIAFOE (USA) v Sam QUERREY (USA)[12]
Magdalena RYBARIKOVA (SVK) [19] v Luksika KUMKHUM (THA)
Lucie SAFAROVA (CZE) v Jessika PONCHET (FRA)

Court 8 Play starts at 11am
Ernests GULBIS (LAT) v Gilles MULLER (LUX)[29]
Marcos BAGHDATIS (CYP) v Santiago GIRALDO (COL)
Belinda BENCIC (SUI) v Deborah CHIESA (ITA)
Bernarda PERA (USA) v Elena VESNINA (RUS)

Court 9 Play starts at 11am
Lucky Loser () v Bernard TOMIC (AUS)
Daria KASATKINA (RUS) [14] v Kaia KANEPI (EST)
Tatjana MARIA (GER) v Kirsten FLIPKENS (BEL)
Horacio ZEBALLOS (ARG) v Yuichi SUGITA (JPN)

Court 12 Play starts at 11am
Karen KHACHANOV (RUS) v Andreas HAIDER-MAURER (AUT)
Mihaela BUZARNESCU (ROU) [31] v Vania KING (USA)
Albert RAMOS-VINOLAS (ESP) [31] v Mikhail KUKUSHKIN (KAZ)
Kateryna BONDARENKO (UKR) v Donna VEKIC (CRO)

Court 14 Play starts at 11am
Lara ARRUABARRENA (ESP) v Timea BABOS (HUN)
Jaume MUNAR (ESP) v David FERRER (ESP)
Lesia TSURENKO (UKR) v Stefanie VOEGELE (SUI)
Joao SOUSA (POR) v Guido PELLA (ARG)

Court 15 Play starts at 11am
Mandy MINELLA (LUX) v Maria SAKKARI (GRE)
Anastasija SEVASTOVA (LAT)[20] v Mariana DUQUE-MARINO (COL)
Malek JAZIRI (TUN) v Mikhail YOUZHNY (RUS)

Court 16 Play starts at 11am
Marco CECCHINATO (ITA) v Marius COPIL (ROU)
Dalila JAKUPOVIC (SLO) v Georgina GARCIA PEREZ (ESP)
Matthew EBDEN (AUS) v Thomas FABBIANO (ITA)

Court 18 Play starts at 11am
Katerina SINIAKOVA (CZE) v Victoria AZARENKA (BLR)
Madison KEYS (USA)[13] v Sachia VICKERY (USA)
Nikoloz BASILASHVILI (GEO) v Gilles SIMON (FRA)
John ISNER (USA)[9] v Noah RUBIN (USA)